Genel

E-ticaret ile ilgili yanlış bilinen gerçekler nelerdir

Markaların dijital platforma geçişleri ve e-ticarete başlamaları ile birlikte bazı soru işaretleri de ortaya çıkmıştır. Yeni girişimde bulunanlar bir çok yorumla karşılaşmaktadır. Ve bu girişimciler gerçekliği kesin olmayan yorum ve önerilere bakarak e-ticarete tereddüte düşebilmektedirler. Bunun aksine profesyonel destek alarak e-ticaret adımı atan girişimciler için dijital dünya birçok fırsat içermektedir. E-ticaret siteleri için kaynak olan sosyal medya çalışmalarına ilişkin sonuçlar söylentilerin aksine ölçülebilmektedir. Yeter ki doğru araçlar kullanıyor olsun ve doğru veriler ölçülebilmek istensin. Sosyal medyadaki yatırımlarınızın tüm geri dönüşleri hesaplayabilirsiniz. Sosyal medya ölçüm araçlarını kullanarak yatırımlarınızın tutunabilirliği, yatırıma katkısı ve tüm raporlamaları yapabilirsiniz.
Gün geçtikçe farklı dijital pazarlama kanalıyla tanışıyor olmamız nedeniyle eski bir dijital pazarlama tekniği olan e-posta pazarlaması eskisi kadar aktif olmadığı yönündedir. Doğrudan hedef kitleye ulaşan e-postalar göstermek istediğiniz içeriği direk alıcıya ulaştırmaktadır. Kişiye doğduran ulaşması nedeniyle gözden kaçma imkanını da en aza indirgemekte bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Yine e-posta pazarlaması, markaların kullanıcılarla sağlam ve doğru bir şekilde bağ kurmasını sağlayan dijital pazarlama yöntemidir denilebilir. E-posta pazarlaması, etkin bir yöntem olsa da bazı kurallara uymak gerekmektedir. E-posta listesi oluşturmak için kullanıcı hesabı satın almanın e-posta pazarlamasının etik değerlerine aykırıdır. Aynı zamanda yasa dışıdır.
E-ticarette başarılı olmak için birçok kaynaktan edinilen verileri iyi analiz etmek gerekmektedir. Dijital dünyada hakimiyeti “big data” olarak bilinen ve büyük verileri doğru planlama ile analiz ederek firmanıza fayda sağlayacak şekle getirilebilmektedir. Teknolojinin getirdiği seçenekleri doğru kullanarak, büyük verileri yönetebilir ve en etkili şekilde kullanabilirsiniz.
E-ticarete başlayan girişimcilerin çoğu yanlış yönlendirme ile karşılaşabilmektedir. Bu gibi sorunları yaşamamak ve sektöre ilişkin doğru bilgi edinebilmek için iyi bir araştırmacı olmayı ve doğru adım attığınızdan emin olarak ilerlemeyi seçebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir