Genel

YILBAŞINDA NE SATILIR ?

Yılbaşında satış kabiliyetiniz var ve yatırım amacında iseniz veya sermaye koymadan para kazanabileceğiniz şeyler satabilirsiniz.
Yılbaşı günleri e-ticaret yapan firmalar ve satış işi ile uğraşan firmalar için en çok kazanım sağladıkları dönemlerden birisidir. Bu sebeple bu fırsatı iyi değerlendirmek gerekmektedir. Birçok insan teknolojinin gelişmesiyle birlikte ayağına hizmeti tercih ettiğinden gidip alım yapmak yerine internet ortamından ürününü almayı tercih etmektedir. Bu nedenledir ki, ürün çeşitliliği ve miktarını iyi değerlendirip hedefe yönelmek gerekmektedir.
Yine, e-ticaret sektöründe de faaliyet göstermek isteyebilirsiniz. Hangi zaman diliminde hangi ürünlerin satılabileceğini iyi takip edip, mecranıza bol miktarda o üründen ekleyerek satışları arttırabilmek muhtemeldir. Seçilecek ürünler ve satılan ürünlerden elde edilecek karın artması iyi takip ve analiz etmeye dayalıdır.
Insanların aklına ilk olarak yılbaşına özgü atkı, şapka, çanta, bardak, vb., yılbaşı temalı ürünler gelmektedir. Yine noel baba konseptli giysiler, eğlence malzemeleri, dilek fenerleri, çam ağaçları satılmaktadır. Bu ürünlerin çeşitliliği çok fazla olmakla birlikte neredeyse yine her dükkanda bulmak mümkündür. Ürünleri temin edilmesi kolay ve maliyeti düşük olmakla birlikte elde edilen kar oranı yüksektir. Bu nedenle bu tarz ürünlerin satışı seçilirse normal bir kişinin bir aylık maaşını bir gecede kazanma şansınız bulunmaktadır. Satış durumunuz bulunduğunuz muhite göre de değişkenlik göstermektedir.
Yılbaşı gelmeden satışların arttığı dönemle birlikte iç giyim, tekstil, toplu hediye sepetleri, teknolojik ürünler, hediye kutuları ön plana çıkmaktadır.

  • Gerek mağaza olsun, gerekse sanal mağaza olsun yılbaşında en çok satılan ürünlerin başında iç giyim gelmektedir. Yılbaşı konseptli çoraplar, kırmızı iç çamaşırları vb.gibi ürünler yılbaşında çok fazla satılan ürünlerdir.
  • Yılbaşında birçok kişi yine elektronik alışverişlerini yapmaktadır. Bu dönemde elektronik ürün satışında da artış görülmektedir. Bilgisayar, Cep Telefonu gibi ürünler de de yılbaşında satışlarda artış görülmektedir.
  • Birçok insana da hediye araştırmak yerine hediye kutuları da cazip gelmektedir. Farklı tasarım, ölçü ve şekillerde çeşitli hediye kutuları insanlar çekici gelmektedir. İsterseniz satış yapılan yer tarafından içi çeşitli yiyecek, içecek, giyecek gibi konsept eşyalar ile doldurulmuş hazır hediye kutuları veya kendinizin boş kutuyu alarak içine istediğiniz eşyalarla dolduracağınız kutular yılbaşı günlerinde satışa sunulmak için güzel fikirdir.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× ExtraDepo Whatsapp