Genel

SİPARİŞLERİ KARGOLARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Dikkat edilecekler kısmını sıralamak gerekirse;
1-Sert ama hafif bir kutu veya ambalaj seçin.
2-Dolgu malzemesiyle destekleyin.
3-Ambalajınız üzerine ” kırılabilir” yazın.
4-Posta kodunun doğru olduğundan emin olun.
5-Ürününüzü sigortalatın.
6-İade adresinizi mutlaka yazın.

Detaylandırmak gerekirse;
1-E-ticaretinizin kargo maliyetini en aza indirmek için seçtiğiniz kutunun veya ambalajın sert, sağlam ve güçlü olması son derece önemlidir. Ayrıca gönderdiğiniz ürünün boyutlarından biraz daha büyük bir kutu veya ambalaj seçmeniz de yarar vardır. Seçtiğiniz kutu veya ambalaj ürünü yeterince koruma sağlayacak kadar büyük olmalı ve kırılmaması için destekleyecek malzemelerle de yeterli alanı sağlamalıdır.
2-Ürünün kutunun içinde hareket ederek zarar görmesini engellemek için yeterince dolgu malzemesiyle desteklemek gerekmektedir.
3-Çalışılan kargo şirketi ve ürünü taşıyan görevlinin, gönderinin ” kırılabilir” olduğunu bilmesi gereklidir. Bu nedenle kutunun belirli yerlerine, belirgin biçimde kırılabilir yazılabilir veya kırılabilir yazan sticker yapıştırılabilir.
4-Ürünü kargoya vermeden önce, müşterinin posta odlarını almak son derece önemli hususlardan birisidir. Ürünün müşteriye ulaşmama, zarar görme ve gecikme riskini en aza indirir.
5-Kargo şirketleri, kargonuzu güvenli bir biçimde teslim etme konusunda her ne kadar tüm çabalarını gösterseler de herhangi bir şeyin yolunda gitmeme ihtimaline karşı ürünü uygun bir bedele sigortalatmak önemlidir.
6-E-ticarette cayma hakkı gereği, herhangi bir nedenle müşterinin üründen memnun kalmadığında onu, 7 gün içerisinde, gerekçesiz olarak iade etme hakkına sahiptir. Bu nedenle, kargo ambalajınızın sol üst köşesinde iade adresinizi, iade başlığıyla okunaklı ve doğru bir biçimde yazmanız önerilmektedir.

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× ExtraDepo Whatsapp